E pabesueshme/ Kukësi fiton në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë kundër Partizanit, ndeshja shkon në shtesë

Një rezultat në kufijtë e së pabesueshmes vjen nga çerekfinalja e Kupës së Shqipërisë. Kukësi ka arritur që të fitojë kundër Partizanit me shifrat 0-1 në transfertë. Super goli i Hasajt në minutën e 21 ka vendosur rezultatin e këtij takimi.

Pavarësisht tentativave të shumta nga ana e demave të kuq, nuk kanë mundur dot që të shënojnë kundër verilindorëve. Por për shkak të fitores minimale të Partizanit në ndeshjen e parë, kjo ndeshje do të shkojë me 30 minutat e shtesës dhe nëse as aty nuk do të ketë një tjetër gol, pika e bardhë e 11 metërshave do të vendosi për ekipin që do të kalojë në gjysmëfinale. /Sport Ekspres/