E njëjta situatë si edhe te Shqipëria, nuk ndodhte prej vitesh që trajneri i Polonisë të jetonte në Varshavë

0

Polonia dhe Shqipëria do të përballen në datën 27 mars në kualifikueset e Europianit. Polakët kanë zyrtarizuar trajnerin e ri, si edhe kuqezinjtë. Ata kanë firmosur me Fernando Santos, që është trajneri më i paguar i historisë së tyre.

Drejtuesit e Federatës së Futbollit në Polonisë kishin një kusht për trajnerin duke i kërkuar të jetojë në Varshavë. Të njëjtën lëvizje e bëri më herët edhe FSHF në arritjen e marrëveshjes me Silvinjon. Nuk ndodhte që nga viti 2009 me Leo Beenhakker që trajneri i Polonisë të zgjidhte që të jetonte në Varshavë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.