E njeh mirë nga Kombëtarja, Tramezani vlerëson Hysajn: Cilësitë e tij nuk i kanë lojtarët e tjerë të Napolit

0

Tramezani ishte padyshim një ndihmë e madhe e is- trajnerit të Kombëtares së Shqipërisë në kohën kur shkruajtëm historinë duke u kualifikuar në Europianin e 2016-s. Edhe pse tashmë Tramezani nuk është më pjesë e Shqipërisë, ai nuk resht së foluri për këtë përfaqësuese si dhe për lojtarët e saj. Këtë herë ai foli për Elseid Hysaj, i cili ka marë besimin e trajnerit të Napolit, pavarësisht thashethemeve në verë, që flisnin për një largimit të tij drejt Spanjës.

“Hysaj në të majtë? Mendoj se Gatuzo pret më shumë në krahun e djathtë të mbrojtes sesa ofron Hysaj. Kam përshtypjen se Rino sheh tek ai një lojtar që mund t’i besojë dhe që është i saktë në fushën e lojës, cilësi që nuk i kanë lojtarë të tjerë të huaj tek Napoli”, ka thënë Paolo Tramezani./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.