E mbyllur/ “Zoti” qëndron si “djall”, Zlatan Ibrahimoviç rinovon kontratën me Milanin

0

Dita e djeshme nuk ishte më e mira për Zlatan Ibrahimoviç, i cili u ndëshkua me kartonin e kuq në minutën e 60-të. Megjithatë me prezencën e suedezit në fushën e lojës, lojtarët e Milanit janë më të sigurtë në lojën e tyre. Kjo është reflektuar dhe ditën e djeshme, ku kuqezinjtë fituan 1-3 ndaj Parmës.

Drejtuesit sportiv, Maldini dhe Gazidis kanë blinduar 39 vjeçarin dhe për një sezon të ardhshëm.  Gazetari italian, Fabrizio Romani ,i dedikuar për transferimet e lojtarëve, ka deklaruar se sulmuesi kuqezi është shumë pranë rinovimit të kontratës. Kontrata që do të nënshkrohet midis të dy palëve është deri në 30 qershor 2022. Edhe Maldini e ka pranuar këtë marrëveshje, ku vetëm disa ditë më parë deklaroi se rinovimi është çështje kohe. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.