E gjitha Europa interesohet për ta, dyshja e lojtarëve të Ballkanit që shndërroi Ilir Daja në Kosovë

0

Ilir Daja arriti një rezultat mbreslënës me Ballkanin. Për herë të parë kjo skuadër doli në Europë dhe menjëherë mbërriti në fazën Play Off të një kompeticioni europian. Trajneri shqiptar e shfrytëzoi më së miri shortin e lehtë për të mbërritur në fazën e fundit.

Ndërkohë dy lojtarët që Daja ka shndërruar te Ballkani janë Albion Rrahmani dhe Ermal Krasniqi. Për këta futbollistë ka interes të shumtë nga ekipe të Belgjikës, Norvegjisë, Hungarisë dhe Turqisë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.