E FUNDIT/ Tani i përket “El Cholos” dhe dëshirë për hakmarrje, Luis Suarez zyrtarisht shkon në Madrid

0

Tanimë nuk ka asnjë diskutim të vetëm, Luis Suarez është zyrtarisht futbollisti më i ri i Atletiko Madridit. Vetë faqja e klubit spanjoll ka njoftuar arritjen e marrëveshjen, ndërsa në orët në vijim do të vijnë edhe detajet e reja sa i përket hedhjes së firmës mbi kontratë.

Por ajo që ka më tepër rëndësi është bërë publike, teksa futbollisti uruguaian i bashkohet “El Cholos”, ashtu siç njihet ndryshe Diego Simeone. Një dëshirë të madhe për hakmarrje ka Luis Suarez ndaj Barcelonës, megjithëse e ndien ende stemën dhe i respekton tifozët e këtij ekipi.

Megjithatë të njëjtën përshtypje nuk e ka për drejtuesit e klubit dhe mbi të gjitha, trajnerin Koeman. Ishte pikërisht ky i fundit që e nxori tërësisht jashtë loje dhe planeve të katalanasit, atje ku një gol i shënuar me fanellën e Atletiko Madridit do të shijonte më tepër se ndaj të gjithë rivalëve të tjerë në “La Liga”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.