E FUNDIT/ Shihni formacionin zyrtar të Shqipërisë, Reja ndryshon dhe gjen vend për Kallaku e Memushaj

0

Shqipëria do të përballet në orën 18:00 kundër Kazakistanit në takimin e vlefshëm për “Ligën e Kombeve”. Fitorja është një detyrim për kuqezinjtë që kërkojnë vendin e parë në grup dhe shiheshin si favoritët kryesorë për të kryesuar duke parë organikën e Kombëtareve. Vetëm pak minuta më parë është publikuar edhe formacioni i ndeshjes, atje ku Reja ka bërë disa ndryshime të papritura.

Sa i përket mbrojtjes, i besohet Veselit, Ismajlit dhe Gjimshitit. Në mesfushë janë hedhur nga minuta e parë Kallaku dhe Memushaj si surpriza, ndërsa sulmi do të jetë për Cikalleshin, Uzunin dhe Manajn. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.