E FUNDIT/ Mungon vetëm zyrtarizimi! Arturo Vidal mund të quhet i Interit, zbardhet edhe kontrata

0

Arturo Vidal do të jetë largimi i radhës nga Barcelona, teksa mesfushori kilian është pranë vetëm zyrtarizimit të Interit. Tashmë vetëm kjo mungon dhe mediat në Itali e Spanjë kanë raportuar akordin e arritur mbi këtë çështje. Gjigandët katalanas i kanë dhënë dritën e gjelbër që të lëviz pa ndonjë kosto, por duke hequr dorë nga viti i fundit i pagesës.

Antonio Conte është gati për ta përfaquar sërish në skuadër, trajneri me të cilin Vidal u rrit së tepërmi në Itali. Kontrata që do të firmos kiliani është për dy sezone me të drejtën e rinovimit edhe për një tjetër, ndërsa do të fitojë 6 milionë euro në vit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.