E FUNDIT/ Jo vetëm 5 golat ndaj Ferencvarosh, Barcelona shpall 4 zyrtarizime të shumëpritura pas “Champions League”

0

Barcelona e ka nisur me “manita” këtë “Champions League” duke fituar në shifrat 5-1. Një ndeshje e pamundur për kundërshtarët e Ferencvaroshit që nuk mund të bënin më tepër kundër gjigandëve spanjoll, duke iu dorëzuar në fushën e lojës.

Por ajo që i gëzon më tepër tifozët është edhe njoftimi pas 90 minutave. Menjëherë pasi përfundoi ndeshja, Barcelona ka njoftuar edhe 4 zyrtarizime të shumëpritura nga tifozët, duke “shtrënguar” lojtarët më të rëndësishëm.

Kështu bëhet fjalë për rinovimin e Ter Stegen, Lenglet, De Jong dhe Pique. Të gjithë këta futbollistë kanë besimin e tifozëve që sigurohen në këtë mënyrë se do të qëndrojnë për shumë gjatë te kalatanasit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.