E FUNDIT/ Formacionet zyrtare në finalen Brazil-Argjentinë, njihuni me yjet e vendosur në fushë nga dy Kombëtaret

Finalja e Kupës së Amerikës që do të nisë në orën 02:00 është përballja mes Brazilit dhe Argjentinës. Vetëm pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare të dy Kombëtareve.

Argjentina i beson sulmin Mesit dhe Martinez që do të jenë rreziku kryesor për mbrojtjen e Brazilit. Nga krahët do të kemi mbështetjen e vazhdueshme të Di Marias dhe Lo Celsos, ndërsa në qendër të mesfushës është De Paul dhe Paredes që pritet të furnizojnë më shumë sulmin.

Ndërkohë edhe në krahun e Brazilit nuk kemi shumë vend për surpriza nga ana e trajnerit Tite. Nejmar ndodhet i vetëm në majën e sulmit, ndërsa Everton dhe Richarlson vijnë si mbështetje nga krahët e sulmit. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online