E bujshme/ Presidenti i klubit që zotëron Armando Brojën dëbohet nga Britania e Madhe, është krahu i djathtë i Vladimir Put.in

Një lëvizje e papritur ka ardhur nga Britania e Madhe për presidentin e Chelsea-t, klubit që zotëron edhe kartonin e Armando Brojën, Roman Abramovich. Sipas asaj që transmetojnë mediat, presidentit të londinezëve i është ndaluar që të jetojë në Britaninë e Madhe.

Kjo pasi personi në fjalë është krahu i djathtë i Vladimir Pu.tin që urdhëroi nisjen e sul.meve në Ukrainë. Për më tepër, thuhet se Abramovich ka fuqizuar shumë rrëgjimin e Putin në Rusi dhe për këtë arsye është ndëshkuar. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online