E bujshme/ “Duan Kielinin e ri shqiptar”, prestigjozja “Express” dërgon Kumbullën te Chelsea

0

Nga Klaudio Ndreca

Marash Kumbulla është futbollisti shqiptar më në zë dhe që po kërkohet nga skuadrat më të njohura të momentit. Ndërkohë prestigjozja “Express” ka shkruar një artikull për mbrojtësin e Shqipërisë, teksa e afron më tepër me Chelsean.

Duke theksuar faktin se blutë e Londrës kanë hyrë seriozisht në garë për të transferuar lojtarin kuqezi. Ndërsa për të kuptuar vlerat e tij, citojnë edhe fjalët e Balzaretit, që më parë ka qenë pjesë e Kombëtares së Italisë teksa shprehej: “Kumbulla më kujton Kielinin e ri”.

Pra duke vendosur shenja barazie me një legjendë të futbollit italian, në hapat e parë të tij. Frenk Lampard e ka Antonio Rudiger si zgjedhje të parë sa i përket qendërmbrojtësve, por nga ana tjetër ka shumë luhatje për Christensen, Zouma dhe Tomori. Për këtë arsye është duke u punuar shumë për të mposhtur konkurrencën e madhe të Interit, që Kumbulla të shkojë në Premier League për sezonin e ardhshëm. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.