Duhet të marrë fronin pas Milanit dhe Interit, Juventusi i ri duket i pazakontë me formacionin

0

Juventusi do të tentojë të rikthehet në majat e futbollit italian këtë sezon. Në dy vitet e mëparshme, skuadra e Torinos nuk ishte as afër viteve dominuese që i paraprinë, kështu që bardhezinjtë shikuan nga suksesin e Interit dhe më pas të Milanit.

Nuk ka ndihmuar shumë as rikthimi i Massimiliano Allegrit në stol dhe tifozët kërkuan disa ndryshime brenda skuadrës. Kjo është ajo që ata morën. Juventus bëri një sërë ndryshimesh. Paulo Dybala, Giorgio Chiellini, Matthijs de Ligt dhe shumë futbollistë të tjerë u larguan nga klubi.

Juventusi i ri do të duket mjaft interesant. Megjithatë, fillimi i sezonit do të kalojë pa përforcimin e madh të Paul Pogba, i cili po rikuperohet nga një dëmtim, por përforcimet e tjera mund të marrin minutat e para në javën e parë të Serisë A ndaj Sassuolos. Allegri tashmë ka një plan se si duhet të duket skuadra e tij për ndeshjen e parë të sezonit. Formacioni është 3-5-1-1, një mënyrë e re e pazakontë për këtë skuadër. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.