Duhen vetëm minutat shtesë, Skënderbeu fiton me dy gola ndaj Luftëtarit kur nuk pritej

Skënderbeu ka arritur të fitojë me rezultatin 2-0 ndaj Luftëtarit, atëherë kur nuk pritej. Për 90 minuta rezultati ishte në shifrat 0-0. Por në minutën e 93 të takimit do të ishte Dita që zhbllokoi sfidën.

Pas një penalltie të fituar nga Krasniqi, Dita e ekzekutoi në mënyrën më të mirë. Mesa duket korçarëve i duheshin vetëm minutat shtesë në pjesën e dytë, pasi një minutë më vonë do të ishte Arbnor Muja, sulmuesi i Kosovës U-21, që shënoi edhe golin e dytë. /Sport Ekspres/

Skënderbeu – Luftëtari 2-0

Skënderbeu: Koliçi, Pëllumbi, Dita, Meksi, Vangjeli, Daja, Muzaka, Ndeki, Bregu, Gripshi, Krasniqi

Luftëtari: Qyrani, Prikas, Demo, Lala, Dushkaj, Açka, Rapo, Vyent, Hyseni, Renja, Oshafi