“Dua t’i kërkoj falje tifozëve”, lojtari i Kazakistanit tregon sekretin e golit nga mesi i fushës: Kur po shkonim në mesfushë…

0

Kazakistani doli i humbur me shifrat 3-1 nga “Air Albania”, por ia dolën të bëjnë xhiron e mediave botërore. Shkak nuk ishte humbja, por ai gol i pabesueshëm i shënuar nga mesfusha menjëherë pasi Ismajli kishte tundur rrjetën. Vetë autori i golit, Aibol Abiken, ka treguar në intervistën për mediat pas përfundimit të ndeshjes sekretin këtij realizimi kaq të rrallë dhe të veçantë.

“Dua t’i kërkoj falje tifozëve nga ana ime dhe e skuadrës për lojën. Fatkeqësisht nuk mundëm të fitonim. Goli? Kur po vendoseshim në mesin e fuhës pashë që portieri kishte dalë larg portës dhe shfrytëzova rastin. Duhet të mundim Lituaninë në shtëpi, duhet të përpiqemi”, ka thënë Aibol Abiken./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.