Drita mposhtet edhe në Suedi, Binaku kthehet me asist

0

Eliminimi i Dritës ishte bërë zyrtar praktikisht që në ndeshjen e parë, sepse Malmo fitoi lehtësisht në ndehsjen e vajtjes në Mitrovicë.

Sot Drita u mund sërish, këtë radhë 2-0, me dy gola në pjesën e dytë të një takimi me ritëm të ulet. Malmo nuk u sforcuara shumë dhe Drita bërë figurë të mirë, por tregoi se është ekip pa eksperiencë, duke pësuar gola në mënyrë naive.

Në minutën e 58-të u fut në fushë Egzon Binaku, mbrojtësi i kombëtares sonë, i cili mungonte prej javësh për dëmtim.

Vetëm dy minuta më vonë Binaku dha asist për golin e shënuar nga Larson, me sfidën që u mbyll me 2 gola në 5 minuta.

Për Dritën merr fund aventura në Champions League, por kampionët e Kosovës do të kalojnë në turin e dytë kualifikues në Europa League.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.