Dorëzohet Arsenali, heq dorë nga Sançez për 35 mln paundë

0

Para pak kohësh, trajneri i Arsenalit, Arsen Venger, tha se nuk do të ketë largime nga ekipi i tij në janar. Gjithsesi, Mançester Siti vazhdon të insistojë për Sançezin. Ky i fundit nuk po kalon një situatë të mirë tek “Topçinjtë” dhe është akuzuar për mungesën e profesionalizmit ndaj klubit aktual. Sançez ka shprehur publikisht se do të largohet dhe i ka thënë hapur klubit të tij që ta shesë.

Nga situata aktuale, Arsenali është gati ta shesë sulmuesin kilian edhe për shifrën modeste, 35 milionë paundë. 28-vjeçari është shumë pranë Mançester Sitit. Këtë sezon Sançez ka shënuar 6 gola në 18 ndeshje.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.