Do të shpërndahen tituj me peshë në Europë, turneu i rëndësishëm i forcës që do të tregohet në Zvicër

0

Një event shumë i rëndësishëm do të zhvillohet në Ëinterthur të Zvicrës, me promotorin Mustaf Kicaj dhe me menaxherin e ndeshjeve, Evren Dalipi.  Në total do të jenë 15 ndeshje për t’u zhvilluar dhe për t’u shijuar. Tre prej tyre do të jenë më të rëndësishmet pasi do të vendosin për titullin internacional të Zvicrës, një prej për titull europe në Muay Thai dhe tjetri do të jetë titull bote në Kickbox.

Për këtë arsye, këto përballje marrin rëndësi dhe peshë shumë të madhe. Një pjesë e rëndësishme e organizimit i përket “Dalipi Boxin Managmet” që njëkohësisht ka licencën për “MMA Manager” për pjesën e Europës. /Sport Ekspres/

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.