Do të luajë kundër Barcelonës, prestigjozja në Spanjë shkruan për Asllanin: Krenaria e Shqipërisë

0

Kristjan Asllani luajti takimin e parë si startues kundër Romës. Jo pak janë shanset që lojtari shqiptar të jetë sërish nga minuta e parë me Barcelonën në Champions League.

Ndërkohë historia e mesfushorit shqiptar ka tërhequr vëmendjen e AS. Ata kanë treguar historinë e emigracionit të familjes së Asllanit, duke e quajtur si krenaria e Shqipërisë që refuzoi Italinë dhe tani mbërriti në nivelet më të larta të futbollit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.