“Do të dashurohemi me Katar 2022!”

Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino, ka folur kështu pas mbylljes së eventit më të rëndësishëm të globit, Botërorit 2018 në Rusi, teksa për mediet spanjolle tha se do të kishte dashur që Spanja të ecte më shumë… Ai u ndal te futbolli dhe emocionet që përcjell:

“Futbolli është pasion, emocion, dashuri, familje, bashkim: të gjithë ndjenjat që kemi provuar këtu në Rusi, do t’i përcjellim në Katar”.

“Jemi të sigurt se e njëjta energji pozitive që pamë në Rusi do të shohim dhe në Katar pas 4 vjetësh. U dashuruam të gjithë pas Rusisë, do të dashurohemi edhe me Katarin”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online