Do e merrte Kukësi në skuadër, Ardit Hila shkon te skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani

0

Ardit Hila ishte dëshira e Kukësit në këtë merkato të verës dhe u përfol se ishte shumë pranë këtij transferimi. Pas sezonit me Prishtinën, destinacion i ri nuk ishte përcaktuar ende për këtë mesfushor. Sipas asaj që raporton “ABC News”, Kukësi e ka marrë shtruar mundësinë e transferimit, duke i ikur nga duart.

Tashmë Hila do t’i bashkohet Gjilanit në Kosovë, që drejtohet nga ana e Gentian Mezanit. Kështu trajneri shqiptar i mirënjohur ka arritur që të bind me projektin Hilën, për të marrë kështu një element cilësor që do ta përforcojë shumë ekipin. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.