“Djemtë duhet të përqafohen një e nga një”, Inzagi flet edhe për gjysmëfinalen me Milanin: Do të jetë një derbi i hapur

Interi ka mposhtur sot Romën me shifrat 2-0, duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për sigurimin e një vendi në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm. Inzagi ka folur për “DAZN”-in pas ndeshjes dhe ka vlerësuar lojtarët e tij për paraqitjet e bëra së fundi. Sa i përket derbit me Milanin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, trajneri i Interit është i mendimit se do të jetë një derbi i hapur, në të cilin mund të ndodhë gjithçka.

“Djemtë duhet të përqafohen një nga një. Ne jemi Interi dhe duam të përfitojmë nga të gjitha garat. Thjesht luajini ato deri në fund. Gjysmëfinalja me Milanin? Duhet të mendojmë për 180 minutat, do të ketë momente në të cilat do të duhet të vuajmë së bashku. Do të jetë një derbi i hapur. Çdo gjë mund të ndodhë, sepse ju keni ide se lojtarët mund t’ju bëjnë të ndryshi. A e prisja këtë gjendje? Kemi punuar, askush nuk na ka dhënë sigurinë për të arritur në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve dhe finalen e Kupës së Italisë”, ka deklaruar Simone Inzagi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online