Divorci mediatik i Xhemajlit, Erjona: E lashë unë!

0

Ishin një ndër çiftet me të bukur të futbollit dhe Erjona Xhemajli mahniti në Euro 2016, duke pushuar faqet e gazetave sportive dhe jo vetëm atyre. Megjithatë, duket se fama e saj ka shkatërruar lidhjen me Blerimin, i cili para pak javësh shpalli divorcin.

Sipas mesfushorit shqiptar, i cili në vitin 2017 la Italinë për të luajtur në kampionatin amerikan, ndarja erdhi për shkak se bashkëshortja e tij e shfrytëzoi famën dhe emrin e tij për të reklamuar veten dhe për t’u bërë personazh publik.

“Bashkëshorti im nuk më ka hequr as mbiemrin e asgjë tjetër, para se të flisni duhet të mbushni hiqet e injorancës, mbi të gjitha juridike. Sidoqoftë, burrin tim e lashë unë. Më kurajën dhe dinjitetin që shumë femra nuk e kanë, sepse preferojnë avantazhet e pasurisë, pavarësisht nga poshtërimi dhe dhuna psikologjike”, ka shkruar Erjona sot në Instagram.

LILLE, FRANCE – JUNE 19: Erjona Sulejmani, wife of Blerim Dzemaili of Switzerland is seen prior to the UEFA EURO 2016 Group A match between Switzerland and France at Stade Pierre-Mauroy on June 19, 2016 in Lille, France. (Photo by Paul Gilham/Getty Images)
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.