DIREKT/ Lushnja e papërmbajtshme, i shënon sërish Kukësit

0

Nis pjesa e dytë pa zëvendësime.

Kategoria Superiore – Java 14
E shtunë, më 9 dhjetor, ora 13:00
Stadiumi “Zeqir Ymeri”, Kukës

Kukësi 1-3 Lushnja

Shënues: Bakaj 47’/ Prençi 12’, Sefa 66’, 84’

GOLAT

12’ – Meto harkon nga një goditje dënimi, Prençi në rrëmujë gjen rrugën e rrjetës.

47’ – Bakaj gjendet i vetëm me portierin dhe tregohet i saktë, duke barazuar rezultatin.

84’ – Pas një harkimi nga një goditje dënimi, Sefa edhe pse në pozicion të vështirë shënon.

66’ – Sefa godet nga jashtë zone, Koliçi zgajtet por nuk e arrin topin dhe miqtë sërish në avantazh.

Kukësi: Koliçi, Idrizi, Shameti, Hoxha, Rrumbullaku ( Peposhi 70’) , Ethemi ( Shtubina 75’)  Imami (Alla 56’), Musolli, Bakaj, Guri, Alijev. Trajner: Mlladen Milinkoviç

Lushnja: Spaho, Meto (Ruço 73’), Prençi, Marku, Mone, Pepa, Gava, Papa, Alushi, Canka, Sefa. Trajner: Hysen Dedja

Gjyqtarë: Klodian Shahini, Egin Doda, Fatmir Lamaj, Andi Koçi
Delegat: Bujar Pregja; Vëzhgues: Mhill Shkembi

Kartonë të verdhë: Bakaj 76’ / Marku 27’, Canka 46’, Papa 75’

EPISODET

3’ – Një top i gjatë shkon te Bakaj, i cili provon të godasë, por tregohet i pasaktë.

23’- Pepa mjaf bukur avancon nga e majta dhe godet, vetëm rrjetë e jashtme.

27’ – Rrumbullaku mjaft bukur ekzekuton një goditje dënimi, po portieri mik tregohet vigjilent dhe grushton topin.

29’ – Aksion i bukur i vendasve, Guri harkon për Bakajn, por ky i fundit nuk e arrin dit topin.

30’ – Ethemi rrëzohet në kufinjtë e zonës së Lushnjes, protesta të kuksianëve, por asgjë për gjyqtarin.

32’ – Imami godet nga distanca, pret Spaho i sigurt.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.