DIREKT/ Ende asnjë gol në Kamzë, Luftëtari më kërkues

0

Përfundon pjesa e parë mes Kamzës dhe Luftëtarit. Asnjë gol në fraksionin e parë, por miqtë kanë goditur traversën dhe protesuan shumë për një 11-metërsh. Në krahun tjetër Kamza si gjithnjë e kujdesshme dhe shumë e rrëzikshme në rastet e pakta që krijon.

Kategoria Superiore – Java 14
E diel, më 10 dhjetor, ora 13:00

Kamza 0–0 Luftëtari

Kamza: Halilaj, Frashëri, Kuqi, Fushtar, Idrizaj (Neziri 21’), Fukui, Arrabal, Ymeraj ( Mehmeti 68’), Rezi (Mumajesi 55’), Plaku, Raçiç. Trajner: Ramadan Ndreu.
Luftëtari: Ruçi, Rapa, Beqiri, Zeqaj, Zguro, Aleksi, Ramadani, Rroca, Abazaj, Abazaj, Lamçe. Trajner: Hasan Lika

Gjyqtar: Laver Alla, Devis Korreshi, Edlir Malo, Kreshnik Cjapi
Delegat: Lysien Nurishmi; Vëzhgues: Ilirjan Kristo

Kartonë të verdhë: Neziri 23’, Arrabal 30’/ Aleksi 60’

EPISODET

4’- Mjaft bukur Sebino Plaku shmanget nga e djathta dhe godet, por topi shkoi ngjitur me shtyllën.

19’ – Aksioni i bukur i miqve, Bregu godet por topi ndalet nga mbrojtja, megjithatë shkon te Rroca, i cili rrëzohet brenda zone, por gjithçka e rregullt sipas gjyqtarit. Protesta të shumta të gjirokastritëve.

25’ – Bregu nga jashtë zone godet bukur, i pafat vlonjati i cili gjen traversën.

43’ – Lamçja provon nga distanca, topi shkon pak mbi traversë.

52’- Bregu mjaft bukur lirohet nga mbrojtja, por nuk finalizon siç duhet edhe pse i vetëm me portierin Halilaj.

58’ – Zguro provon nga një goditje dënimi, pret Halilaj i sigurt.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.