Dinamo e Zagrebit “piketon” Grezdën

0

Eros Grezda është një nga lojtarët më të spikatur tek Osijek. Mesfushori i Kombëtares është ndër të paktët lojtarët që ka përmbushur pritshmëritë e klubit nga afrimet e verës dhe klubi kroat prej tij nuk heqin dorë pa u paguar 3 milionë euro. Gjatë kohës që ai ka qenë tek Lokomotiv Zagreb emri i Grezdës u lakua te Dinamo, gjë që ka ndodhur sërish.

Kampionët e Kroacisë janë pranë shitjes së sulmuesit të tyre kryesor, El Arabi Sudani. Si pasues i tij shihet pikërisht Grezda raportohet në mediat kroate. Momentalisht Osijeku nuk dëshiron të privohet nga shërbimet e mesfushorit, pasi kërkon të realizojë obejktivin sezonal për të marrë pjesë në kupat e Europës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.