Dikur e kishte në dorë Partizani, sot shkëlqen me Napolin! Aliaj e vlerëson: Çdo ekip ka nevojë për një Amir Rrahmani

0

Amir Rrahmani po kalon një moment të artë në karrierë. Mbrojtësi shqiptar që dikur ishte pjesë e Partizanit arriti që të shënonte në mbrëmjen e djeshme me Napolin dhe ka fituar besimin e Spaletit. Në intervistën e dhënë për mediat italiane, menaxheri i lojtarit, Adrian Aliaj, e ka vlerësuar futbollistin për aftësinë që zotëron.

“Momenti më i mirë i karrierës së Rrahmanit? Le të presim, mbase vjen një Scudetto, por mos më lini të them asgjë tjetër! Amiri është një lojtar i rëndësishëm, nuk kam pasur asnjë dyshim për nivelin e tij. Çdo ekip ka nevojë për një Rrahmani. Në qytet ai ndjen dashuri të madhe, kjo e stimulon atë të bëjë edhe më mirë, gjithmonë më mirë. Performanca e tij gjithmonë do të evoluojë vazhdimisht”, tha Aliaj. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.