Dhuratën më të bukur për datëlindje ia bën vetes, Bersant Celina shkon zyrtarisht në “Ligue 1”

0

Në datëlindjen e tij, dhuratën më të bukur e merr nga aftësitë që zotëron. Bersant Celina ka firmosur zyrtarisht me skuadrën e Dijon e cila luan në “Ligue 1”. Futbollisti në fjalë ka dalë nga akademia e Manchester City dhe menjëherë shpalosi të gjitha potencialin e tij te Swansea në “Championship”.

Por në kohët e fundit ishte duke vuajtur së tepërmi në Angli dhe këtë gjendje të dobët e shfaqi edhe në ndeshjet e Kosovës. Për trajnerin Shaland ky lojtar duhej që të ndërronte skuadrën dhe kështu ka mbërritur në “Ligue 1”. Në kontratë është firmosur për 4 vitet e ardhshme që do të jetë pjesë e elitës së Francës, ndërsa zyrtarizimi ka ardhur si një dhuratë e bukur për datëlindje. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.