Detajet shokuese/ Zbulohet si Barcelona hyri në borxhe të mëdha, morën yjet e futbollit pa e ditur sa para kishin në arkë

0

Barcelona ka përjetuar situatë të vështirë ekonomike dhe krizë financiare në këto vitet e fundit. Por si përfunduan gjigandët spanjoll në këtë pikë? Detaje shokuese janë zbuluar dhe tregojnë qartësisht keq menaxhimin që i është bërë klubit.

Në 2019 do të nisej klauzola për blerjen e Griezman nga Atletico Madrid. Të dy klubet kishin rënë dakort që në fillim dhe e dinin shifrën prej 120 milionë eurosh. Por në momentin kur duhej të nënshkruhej kontrata, Barcelona kuptoi se nuk i kishte paratë për të paguar transferimin. Për këtë arsye ka marrë hua 85 milionë euro për të mbyllur afrimin.

Ndërkohë skuadra në fjalë nuk kishte para as për të transferuar Coutinho për 135 milionë euro. Një tjetër hua është marrë nga Barcelona dhe interesi që duhej paguar ishte 16 milionë euro. Barcelona i ka ende borxh klubeve të tjera rreth 231 milionë euro dhe gjendja e tyre ekonomike është shumë e rënduar. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.