Derbi udhëkryq, Milani mendon për Roberto Mançinin

0

Emërimi i Rino Gatuzos si pasues i Vinçenco Montelës nuk ka qenë zgjedhje fatlume për Milanin, që tashmë e ka kuptuar se eksperimentet me stolin janë një gafë e pafalshme.

Sot luhet derbi kundër Interit në Kupë dhe një fitore e Milanit do të rikthente pak entuziazëm, por në rast eliminimi të Milani do të përgatitet revolucioni i madh.

Emri që ka dalë në dritë nga Gazzetta dello Sport është ai i Roberto Mançinit, ish-trajnerit të Interit, i cili do ta pranonte me dëshirë kthimin në Itali. Aventura të Zeniti në Rusi nuk ka shkuar mbarë, sepse titulli është bërë i paarritshëm dhe italiani është gati të mbyllë kontratën me klubin rus, nëse Milani i bën ofertë zyrtare.

Natyrisht, kostoja e operacionit është e rëndësishme dhe Mançini kërkon projekt serioz, ndaj Milani po mendon edhe kërkesat e mundshme të trajnerit, i cili do të tentonte një revolucion të kuqezinjtë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.