Derbi i veçantë mbyllet në Kroaci, me 4 lojtarë shqiptarë në fushën e lojës

0

Një derbi i veçantë sapo është mbyllur në Kroaci. Bëhej fjalë për përballjen mes Lokomotivo Zagrebit dhe Hajdukut të Splitit, e përfunduar me rezultatin 0-0. Në këtë ndeshje ishin 4 lojtarë shqiptarë, që vinin nga Lokomotiva e Zagrebit.

Uzuni, Cokaj dhe Mersinaj e nisën nga minuta e parë, pa harruar edhe Lirim Kastratin, që u zëvendësua në pjesën e dytë. Ndërkohë nga krahu i Hajdukut të Spliti mungoi Ardian Ismajli, për disa shqetësime fizike që pati pas periudhës së Kombëtareve. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.