Del Piero: Dibala si Mesi? Leo lind njëherë në 30 vjet

0

“Juventusi është i barabartë me Barcelonën, Realin apo Bajernin e Mynihut”. Aleks Del Piero, ish-numri i famshëm “10” i Juventusit ka dhënë dje edhe mendimin e tij, duke bërë një analizë të shkurtër, përpara ndeshjes së madhe në “Camp Nou”.

MES BIG-ËVE – Por skuadrat big janë të shumta tani. “Unë do të fusja edhe Bajernin, apo PSG-në, që, me Nejmarin, përveçse ka marrë një lojtar të madh dhe me talent, mund të rrisë edhe vetëbesimin e grupit. Kujdes më pas anglezët, që nëse gjejnë kompaktësinë e duhur bëhen të rrezikshëm”.

BONUÇI TE MILANI – Më pas “Pinturikio” ka folur edhe për transferimin e fundit që ka sjellë zhurmën e madhe në merkaton italiane, ku Bonuçi kaloi nga Juventusi te Milani. “Mendoj se ikja e Leos do të ndikojë shumë, edhe pse jo menjëherë. Milani vjen nga një ndeshje e keqe, por Bonuçi  ka hyrë më prepotencë në botën kuqezi duke e përfaqësuar në gjithçka. Është njëri nga mbrojtësit më të fortë”.

DIBALA – Ndërsa, i pyetur në lidhje me duelin e famshëm mes Mesit dhe Dibalës dhe krahasimit që i bëhet këtyre dy lojtarëve, Aleks ka thënë: “A mund të bëhet Dibala si Mesi? Nëse po flasin që tani kjo është mirë për Paulon, sepse do të thotë se që tani niveli i tij është i lartë. Por tani ai duhet të vazhdojë të jetë Dibala sepse Mesi lind njëherë në 30 vjet”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online