Çyrbja: Na presin katër finale, përgëzoj skuadrën për këtë fitore

0

Kapiteni i Teutës, Arbër Çyrbja ishte lojtari më i mirë i ndeshjes në takimin me Partizanin dhe pas ndeshjes nuk nguron që për “Supersport” të përgëzojë shokët e skuadër për këtë sukses.

“Pas ndeshjes me Kamzën bëmë një analizë të gjatë dhe pamë pikat tona të dobëta. Në këto sfida të fundit ne i kemi si finale dhe ishte mundësia e vetme për të mos rrezikuar ishte fitore e domosdoshme dhe i përgëzoj shokët e skuadrës”.

“Në shtëpi na duhen në çdo ndeshje 3 pikët ndërsa jashtë luajmë më qetë dhe dalim në lojën tonë dhe them se ishte një fitore e merituar”.

“Jemi ende të rriskuar si ne dhe Vllaznia e Kamza. Besoj se si kjo ndeshje me Partizanin edhe me Kukësin do japim dyfishin tonë për të marrë një rezultat pozitiv”.

“Sapo kap topin më vijnë shumë kundërshtar dhe më behët disi i vështirë, pasi skuadrat kundërshtare e kanë kuptuar filozofinë tonë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.