Covid-19 shpik çudira në futboll/ Lojtarët ruajnë distancën nga frika, humbasin 37-0

0

Covid-19 e ka tjetërsuar futbollin që ne njohim, duke shpikur edhe çudira. një e tillë vjen nga Gjermania. Ekipi amator i Ripdorf është mposhtur me shifrat e paimagjinueshme 0-37 kundër Holdenstedt. Shkak për këtë është bërë pikërisht pandemia. Skaudra e Holdenstedt nuk kishte përfunduar periudhën 14 ditore të izolimit, por megjithatë kanë refuzuar të anullojnë ndeshjen.

Në të tilla kushte Ripdorfit nuk i mbetet rrugë tjetër veçse të zbresë në fushën e lojës. Megjithatë frika ka bërë të sajën dhe në tapetin e gjelbër zbritën vetëm 7 lojtarë, të cilët kanë vendosur të ruajnë distancim social gjatë lojës. Futbollistët e Ripdorf janë përpjekur të qendrojnë 2 metër larg kundërshtarëve, duke bërë që ta hapin tërësist rrugën për në portën e tyre, teksa shohin rrjetën të tundet për plot 37 herë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.