Covid-19 “pushton” zikaltrit e Kontes, situata në Milano vë në rrezik derbin Inter-Milan

0

Përkeqësohet situata tek Interi, tre lojtarë të tjerë kanë dalë pozitivë me COVID-19. Në faqen zyrtare të nën-kampionëve të vitit në ditën e sotme është deklaruar se edhe Naingolan, Galiardini dhe portieri i dytë Ionut Radu kanë rezultuar me COVID-19. Më parë kishin rezultuar pozitivë dhe Skriniar e Bastoni.

Nga ana e Milanit, Duarte dhe Ibrahimoviç janë të infektuar, por me suedezin që ka shpallur fitoren me virusin pasditen e sotme. Megjithatë infektimet e reja në kampin zikaltër, po e bëjnë mjaft të vështirë zhvillimin e derbit Milan-Inter që është vetëm disa ditë më vonë. Duke marë shkas nga ndeshja Juventus-Napoli e cila u vendos në tavolinë, shpresojmë që e njëjta gjë të mos ndodhë dhe me ndeshjen më të shikuar të kampionatit./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.