Cikalleshi me mendjen te merkato, asnjë shenjë në ndeshjen miqësore

0

Sulmuesi Sokol Cikalleshi është në merkato. Shqiptari dëshiron të ndryshojë ekip, pavarësisht se po zhvillon fazën përgatitore me ekipin e Osmanilisporit në Turqi. Ekipi i kavajasit ra nga Kategoria sezonin e kaluar, pasi nuk arriti të shpëtonte. Përgjegjësi për rrëzimin e turqve kishte dhe Cikalleshi.

Lojtari po mendon të ndryshojë ekip, por ndërkohë vazhdon të jetë si titullar me skuadrën e tij. Ekipi i Osmanilisporit zhvilloi një ndeshje miqësore kundër Eskishehirsporit në kuadër të fillimit të kampionatit.

Kavajasi luajti nga minuta e parë, por nuk la shenjë në këtë sfidë. Skuadra e tij humbi me rezultatin 1-0. Goli i vetëm i takimit u shënua në kohën kur Cikalleshi ishte titullar, pasi ndeshja u vendos në minutën e 33′. Misioni i ngjitjes nuk do të jetë aq i lehtë për Cikalleshin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.