“Celhakën e kam si vëlla”! Nuk u largua nga Legia as këtë merkato, rrëfimi i Muçit: Kur të vij koha, do të jem pjesë e një prej kampionateve më të forta në botë

Ernest Muci nuk është larguar nga Legia e Varshavës as në këtë merkato të dimrit. Shumë u përfol për një transferim të bujshëm të ish-lojtarit të Tiranës, i cili i rriti shumë pikë vetes me tre golat e shënuara ndaj Aston Vilës. Megjithatë Muci do të vazhdojë të jetë pjesë e Legias dhe në një intervistë për median polake “Pilka Nozna”, ka treguar ambiciet e tij.

“Kam pasur shumë ndeshje, kam luajtur shumë minuta dhe kam treguar formën time më të mirë në Legia. Megjithatë, e di që mund të luaj më mirë dhe të ndihmoj më shumë ekipin. Për ne, prioriteti ynë këtë sezon është kampionati polak. Viti im i katërt në Legia sapo ka filluar, ndihem shumë mirë këtu. Familja ime gjithashtu ka vetëm ndjesi pozitive, e dashura dhe prindërit e mi vijnë shpesh në Varshavë. Nuk më pëlqen të jem vetëm për një kohë të gjatë. Përveç kësaj, në skuadër është edhe Jurgen Celhaka, me të cilin funksionojmë pak si vëllezër. Ne njihemi prej shumë vitesh.

Kushdo që më njeh nuk do të thotë kurrë se e ndiej veten si ylli i Legias. Unë jam një person mjaft i qetë që më pëlqen të punoj në heshtje. Unë jam vetëm 22 vjeç, e di që kam ende shumë momente të ndryshme përpara, dua të zhvillohem, mund të bëj më shumë. Mund të performoj edhe më mirë në Ekstraklasa. Unë dua ta bëj këtë. Kjo nuk është një ligë e lehtë, edhe pse nga jashtë mund të duket kështu.

Skuadrat luajnë fizikisht dhe agresivisht, duhet të mësoheni. Në ndeshjet kundër Legias, kundërshtarët priren të pozicionohen në prapavijë, kryesisht duke u mbrojtur, nuk ka shumë hapësirë ??nën zonën e rreptësisë së kundërshtarit. Gjatë tre viteve, mund të them se Ekstraklasa ka bërë progres. Ekipet po bëjnë gjithnjë e më shumë transferta interesante, investojnë, infrastruktura po rritet dhe ekipet polake kanë luajtur në Evropë çdo vit vitet e fundit. Mund të zhvillohem akoma te Legia, por kam ambicie dhe ëndrra, është normale për cdo lojtar. Dua që një ditë të luaj në një prej kampionateve më të mira në botë. Kur? Kur të jetë koha e duhur, tani jam te Legia”, tha Muci. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online