Çdo e keqe e ka një të mirë! Në Spanjë shohin anën positive të rënies së Granadas nga kategoria: Myrto Uzuni do të zërë vend titullari

0

Granada nuk do të jetë më pjesë e La Liga-s në sezonin e ardhshëm. Kjo skuadër ra në mënyrë dramatike nga elita e futbollit spanjoll pasi nuk arriti që të fitonte ndeshjen e fundit. Por çdo e keqe, e ka një të mirë. Media spanjolle “Ideal” ka treguar anët positive që do t’i sjellë Granadas kjo rënie sa i përket afrimeve të saj të dimrit.

“Tashmë do të zhvillohen lojtarët e rinj si Petrovic dhe Arezo, por njëkohësisht edhe për Myrto Uzunin ky është një rast para për të gjetur hierarkinë në skuadër”, shkruhet në median spanjolle. Padyshim që në sezonin e ardhshëm pritet më tepër protagonizëm nga ana e Myrtos te Granada duke ditur faktin se kampionati tani ka më pak vështirësi. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.