Bushi: Më pëlqeu loja, por në shtëpi na mungon goli!

0

 

Alban Bushi, pas ndeshjes së Shpresave, e barazuar me Islandën, foli në konferencën për shtyp: “E dinim që kishim të bënim me një kundërshtar të fortë dhe e kishim të vështirë që t’i cacnim në mes. Krijuam raste për shënim, por jam i kënaqur me pikën, sepse jemi ekip që jemi ribërë, pasi nga një ndeshje në tjetrën kemi shumë mungesa. Siç është Ndoj dhe Durmishaj, apo Laçi që kthehet pas dëmtimit e Doka si pasojë e rolit taktik. Mustafa? Luajti mjaft mirë, e bëri punën e tij, duke e provuar në sulm.

Jemi një skuadër e re, pra e vitit ’94”. Lojtari më i mirë? “Selmani ka qenë i rëndësishëm për ne, por e gjithë skuadra luajti mjaft mirë. Japin maksimumin. Në futboll duhet të luftosh mirë, pavarësisht rezultatit”. Një notë për U-21? “Nuk mund të vendos notë, por jam i kënaqur. Islanda është favorite dhe i morëm 4 pikë. Luajtëm futboll mirë”. Përballja me Irlandën… “Duhet të fitojmë, por kemi kohë për të përgatitur. Duhet të shënojmë një gol, sepse me Estoninë dhe Islandën, në Elbasan nuk shënuam”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online