Bolt futbollist, një gënjeshtër për marketing

0

Ditën e djeshme bëri bujë lajmi s Usain Bolt do të prezantonte sot klubin e tij të parë si futbollist profesionist. Atleti më i shpejtë në botë, i tërhequr tashmë nga atletika, e ka pasur ëndërr të luajë futboll dhe natyrisht prania e tij në fushat e futbollit do të mbushte stadiumet.

Megjithatë, ndonëse dje u fol se HBolt ka firmosur me Mamelodin në Afrikën e Jugut, duket se ka qenë thjesht humor dhe një gënjeshtër për të shtuar interesimin për lajmërimin e sotëm të Boltit në Tëitter.

Xhamajkani ka njoftuar se do të marrë pjesë në një ndeshje bamirësie organizuar nga Unicef në 10 qershor, në Old Trafford.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.