Berisha “thumbon” Muriqin dhe Celinën: Nuk e di sesi nuk mund të flasësh shqip

0

Valon Berisha është futbollisti që sakrifikoi Norvegjinë për të ardhur te Kosova. Gjithashtu edhe zotërues shumë i mirë i gjuhës shqipe, ndryshe nga rastet e Arijanet Muriqit apo Bersant Celinës, sidomos me këtë të fundit që i bën intervistat në anglisht.

“Falë Zotit na kanë ndenjur prindërit afër dhe e di gjuhën shqipe. Por unë nuk e imagjinoj dot sesi mund të shkoja në Kosovë dhe të mos flisja në gjuhën shqipe”, ka thënë mesfushori i Lacios. Një kritikë e pastër kjo për bashkëlojtarët te Kosova, pavarësisht se emigrimi ka pasur ndikimin e tij. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.