Befason Herri Kejn, kjo nuk pritej as nga Poçetino!

0

Totenhemi do të luajë pas pak në transfertë ndaj Bërnlejt, sfidën e vlefshme për javën e 27-të të Premier Ligës. Një ndeshje, e cila shihet si mjaft e rëndësishme për “gjelat” e Londrës, për vetë faktin se Liverpuli do të luajë në “Old Traford” nesër dhe në rast fitoreje mund të ngushtojnë diferencën me vendin e parë.

Rëndësia që i është dhënë kësaj sfide duket qartë edhe nga formacionet, ku bie në sy aktivizimi si titullar i kapitenit Herri Kejn. Sulmuesi u dëmtua në fillimin e muajit të kaluar, pas ndeshjes ndaj Mançester Junajtid dhe u mendua se do të kthehej në mesin e muajit mars.
Gjithsesi, periudha e riaftësimit të 25-vjeçarit ka shkuar më mirë nga çfarë pritej dhe ditën e sotme ai do të rikthehet titullar. Një lajm i mirë ky për Poçetinon, i cili tashmë merr frymë lirisht në fazën ofensive, ku Kejn dhe Son pritet të udhëheqin Totenhemin deri në fund në garën për titull si dhe për Championsin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.