Befasia e madhe nga ekipi i Maltës! Eliminon skuadrën serbe dhe shokon austriakët në shtëpi, pranë grupeve të Conference League

0

Surpriza më e madhe në Conference League mund të quhet ekipi i Gzirës. I ardhur nga kampionati i Maltës, askush nuk e mori seriozisht më parë. Vetëm 3 milionë euro vlejnë lojtarët e të gjithë kësaj skuadre, sa gjysma e Tiranës apo Partizanit. Por kjo nuk i ka ndalur për të bërë ecuri mbreslënëse në Europë.

Në raundin e dytë arritën që të eliminon Radnickin e Serbisë. Ndërkohë në ditën e sotme ka vazhduar rezultati positiv, teksa kanë barazuar në transfertë 0-0 me Ëolfsberger të Austrisë. Një rezultat ky fantastik dhe shumë favorizues për ndeshjen e kthimit, duke qenë një hap larg grupeve të Conference League. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.