“Bast i guximshëm”! Vetëm 7 minuta debutim, në Francë nis presioni për Xhuliano Skukën: Sulmuesi me karrierë atipike…

0

Xhuliano Skuka është transferimi historik dhe më i shtrenjti i futbollit shqiptar. Sulmuesi kaloi nga Partizani te Metz për 1.4 milionë euro. Debutimi i tij erdhi ndaj Rodez për 7 minuta. Kaq mjaftojnë që mediat në Francë të nisi me artikujt e parë ku ngrenë jo pak nivelin e presionit.

“Skuka ishte një bast i guximshëm. 24-vjeçari me karrierë atipike do të duhet të mësojë shpejt kërkesat e nivelit të lartë”, ishte shkrimi i “France Bleu”. Nga ana tjetër “Let’s go Metz” shpreh sigurinë se klubi francez më tepër është dobësuar me largimet sesa është përforcuar me afrimet. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.