Bartra kthehet në Spanjë: Mirupafshim Dortmund, familja ime!

Borusia e Dortmundit dhe qendërmbrojtësi Mark Barta do të vijojnë rrugë të ndara tani e tutje, sepse spanjolli transferohet te Betisi në Spanjë, duke firmosur një kontratë deri në vitin 2023.

Mbrojtësi 27-vjeçar u bashkua me Dortmundin në verën e vitit 2016 dhe që atëherë ka luajtur 49 ndeshje, me 5 gola të shënuar.

“Nuk kam fjalë për të shprehur atë që ndiej për një vit e gjysmë që kam kaluar këtu. Faleminderit Dortmund, familja ime! Nuk do t’ju harroj kurrë”, u shpreh Bartra, në një lamtumirë emocionuese, duke falënderuar tifozët për mbështetjen e madhe edhe në momente delikate, si ai i sulmit ndaj autobusit të Dortmundit, ku spanjolli u plagos rëndë.

Pikërisht ai sulm dhe kujtimi i hidhur që nuk po i ndahet duket se e kanë shtyrë Bartranë të kërkojë kthimin në Spanjë dhe Dortmundi e ka respektuar, duke pranuar ndarjen, me falënderime pa masë për lojtarin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online