Barça në finale/ Suarez pason, Kutinjo shënon: si 5 vite më parë!

0

Barcelona shkon në finalen e Kupës së Mbretit, ashtu si pritej, e pesta finale rresht, rekord në Spanjë! Pas fitores 1-0 në vajtje kundër Valencias, edhe sot në Mestalla historia nuk ndryshoi. Triumf 2-0 i katalanasve, me dy gola në pjesën e dytë.

Fituesit në fuqi të kupës nuk e patën të lehtë, ndaj një rivali luftarak, por Kutinjo dhe Rakitiç në pjesën e dytë vendosën fatet e sfidës. Humbja e gjashtë rresht për Valencian, në krizë totale tashmë, ndërsa Barcelona mbetet në garë për tripletën e trofeve sezonale.

Ditë e veçantë për Filipe Kutinjon, i cili shënoi golin e parë me klubin e tij të ri. Çudia? Pasimin ia dha Luis Suarez, po ai që i dha pasimin e golit të parë në Angli, me fanellën e Liverpulit, në shkurt 2013 kundër Suonsit!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.