Axhenda/ Nis me derbin dhe luhet në tre ditë, java e katërt e Abissnet Superiores premton spektakël

0

Java e katërt e Abissnet Superiores premton spektakël, teksa rezervon sfida të forta mes pretendentëve për titullin kampion. Ndeshjet e javës së ardhshme do të luhen të ndara në tre ditë, ku emocionet do të nisin me derbin e kryeqytetit mes Dinamos dhe Partizanit që zhvillhet më 1 tetor në orën 19:45.

Ditën e shtunë do të luhen takimet mes Egnatias dhe Kastriotit si dhe më pas skena i kalon e gjitha sfdës mes Kukësit dhe Teutës. Dy përballjet e mbetura luhen në ditën e dielë në dy fasha orare. Fillimisht në fushë zbret Skënderbeu dhe Vllaznia, ndërsa në mbrëmje Tirana-Laçi ul siparin e javës së katërt të Abissnet Superiores./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Axhenda e javës së 4-t të Abissnet Superiores:

E premte

19:45 Dinamo-Partizani

E shtunë

13:45 Egnatia-Kastrioti

16:45 Kukësi-Teuta

E dielë

16:45 Skënderbeu-Vllaznia

19:46 Tirana-Laçi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.