Australia ndahet me trajnerin Van Marvejk

Trajneri i Australisë në Kupën e Botës, Bert Van Marvejk, nuk do të vijojë në postin që mori në janar, kur pasoi Ange Postekoglun.

Finalisti i Botërorit 2010 me Holandën e ka përfunduar sot misionin e tij me “Kangurët”, pasi Federata Australiane e Futbollit ka dhënë njoftimin për mbylljen e marrdhënies.

“Falënderojmë Bert Van Marvejk për shërbimin e tij dhe i urojmë gjithë të mirat në të ardhmen”.

Australia ishte në grup me Francën, Perunë dhe Danimarkën dhe nuk arriti të kualifikohet, edhe pse luajti ndeshje mjaft të mira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online