Askush nuk e përshkroi më mirë diferencën mes Realit dhe Liverpul si Henry: Shikoni reagimet e ekipeve në gabimin e Alison dhe më pas të Courtois

Real Madridi arriti të fitonte me shifrat 2-5 në transfertë ndaj Liverpul në Champions League. Liverpuli ka pasur dy gola epërsi pas 15 minutave të para të ndeshjes. Goli i dytë ishte një dhuratë e madhe nga Thibaut Courtois i cili nuk arriti të qetësonte topin që u shfrytëzua nga Salah.

Mbretërit u kthyen në fund të pjesës së parë. Goli i dytë i tyre erdhi pas një gabimi të Allison i cili goditi Vinicius dhe topi shkoi në rrjetë.

Reagimet e ndryshme pas gabimeve të portierit janë dallimi mes Liverpoolit dhe Real Madridit, të paktën sipas mendimit të Henrit.

“Alisson bëri një gabim dhe Liverpool nuk e ndihmoi atë, ndërsa të gjithë në Real ndihmuan Courtois”, tha Henry që e komenton në këtë mënyrë ndeshjen e sotme. /Sport Ekspres/