As Reina dhe as Strakosha nuk e bind, Sarri i kërkon Tares të blejë një portier të ri

0

Tomas Strakosha prej më shumë se një viti ka humbur vendin e titullarit në portën e Lacios, me Reinën që ka marrë në dorëzim “çelësat“ e katërkëndëshit bardhekaltër. Por duket se as spanjolli nuk është më i paprekshëm në këtë rol.

Sipas raportimeve nga Italia, as Reina dhe as Strakosha nuk po bindin mjaftueshëm Mauricio Sarrin. Trajneri i Lacios nuk ndihet i sigurt me asnjërin prej tyre mes shtyllave, prandaj i ka kërkuar Igli Tares të hidhet në askion për të gjetur një tjetër portier për skuadrën. Megjithatë “Il Messaggero” thekson se drejtuesit e Lacios nuk dëshirojnë të hyjnë në merkato në muajin janar për këtë rol./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.